• Wycieczka szkolna uczniów klas I-VIII do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie

• 20 czerwca 2022 r. uczniowie klas I-VIII odwiedzili Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

Dzieci uczestniczyły w seansie dydaktycznym prowadzonym na żywo przez astronoma pt. "Niebo nad nami", podczas którego m. in. mogli dowiedzieć się jakie gwiazdozbiory i obiekty astronomiczne są aktualnie możliwe do samodzielnego zaobserwowania na wieczornym niebie.  Następnie uczniowie udali się do obserwatorium, gdzie pod okiem osoby oprowadzającej zapoznali się z kolekcją meteorytów, zobaczyli przyrządy, którymi posługiwali się dawni astronomowie, a także zapoznali się z kolekcją różnych zegarów oraz działaniem teleskopu. Na zakończenie część dzieci z wysokości podziwiała przepiękną panoramę Olsztyna. Udział w  zajęciach z pewnością pomógł wszystkim uczestnikom dokładniej zrozumieć trudne zagadnienia z zakresu geografii astronomicznej.

• Muzyka dla duszy, a miód dla ciała.

• "Muzyka dla duszy, a miód dla ciała" - pod takim hasłem 13 czerwca 2022 r. odbyła się pielgrzymko- wycieczka do Pszczelolandii i Świętej Lipki. Pani Teresa Bartnik wraz z Księdzem Proboszczem Andrzejem Opanowskim zabrali naszych uczniów na niezwykłą wyprawę. Najpierw wszyscy odwiedzili Pszczelolandię- Zagrodę Edukacyjną u Panstwa Pucerów w Barcianach k/ Kętrzyna. Dzieci brały udział w zajęciach warsztatowych ,,Mała pszczoła- duża robota''. Wszyscy uczestnicy zajęć wykonali własnoręcznie z wosku pszczelego świece stożkowe. Potem uczniowie wraz z opiekunami udali się na ,,Kropelkę miodu'' - czyli degustację różnych rodzajów miodów. Dzieci wzięły udział w konkursach na temat życia pszczół i rodzajów miodu. Po obiedzie wszyscy udali się na Mszę Świętą i koncert organowy do Świętej Lipki.  W Świętej Lipce uczniowie wysłuchali niezwykłej historii o powstaniu Sanktuarium Matki Bożej Jedności i pokoju opowiedzianej przez panią przewodnik.

• Wycieczka szkolna do "Ziołowego Zakątka" w Korycinach

• 8 czerwca 2022 r. uczniowie klas I-VIII pojechali na wycieczkę do Korycin, aby poznać atrakcje „Ziołowego Zakątka”.

Celem wycieczki było poznanie wiedzy na temat bogactwa przyrodniczego Podlasia,  poznanie tradycji zielarskich oraz zdobycie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, ekologii, anatomii i fizjologii roślin.

Wycieczka rozpoczęła się od warsztatów ziołowych, na których uczniowie poznali pochodzenie, nazwę, wygląd i zapach popularnych ziół. Wykonali własną herbatkę z udostępnionych suszonych ziół.

Kolejnym etapem było odwiedzenie zagrody zwierząt hodowlanych. Oprócz obserwacji zwierząt dzieci  mogły je też nakarmić. Dla dzieci była to niesamowita przyjemność.