• Stypendia dla uczniów w ramach projektu ,,Od najmłodszych lat zdobywamy świat''

•  Informuję, iż w ramach projektu ,,Od najmłodszych lat zdobywamy świat'' uruchomiony został program przyznawania stypendiów dla uczniów naszej szkoły. Stypendia będą przyznawane w roku szkolnym 2020/2021 oraz 2021/2022. Szczegółowy regulamin przyznawania stypendium znajduje się w załączniku zamieszczonym poniżej. Rodzice uczniów, którzy na koniec roku szkolnego uzyskali średnią ocen co najmniej 4,85 mogą składać wnioski o stypendium do 25 czerwca do godziny 11:00 (wniosek w załączniku poniżej) . Wypełniony i podpisany wniosek należy dostarczyć do siedziby szkoły. Jednocześnie informuję, że średnia 4,85 jest niezbędna, aby uczeń mógł wziąć udział w procedurze wyłaniania stypendystów, ale nie jest to jednoznaczne z przyznaniem stypendium.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pawłówce

Anna Kopko

REGULAMIN_PROGRAMU_STYPENDIALNEGO.odt

Zal_1_Wniosek_o_stypendium_(2)(1).docx​​​​​​​

• CZYSTE RZEKI W SUBREGIONIE SUWALSKIM- akcja z udziałem wolontariuszy z klasy VIII

• 22 kwietnia, to niezwykle ważna dla nas wszystkich data, gdyż w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie- wolontariusze z klasy VIII wraz z wychowawczynią posprzątali okolicę ze śmieci w ramach akcji „Czyste rzeki w subregionie suwalskim”.  28 maja, tuż po powrocie do szkoły wolontariusze zostali przeszkoleni przez Panią Annę Ruszewską, aby jak najlepiej wypełnić swoje obowiązki.

Organizatorem tego szczytnego przedsięwzięcia jest Centrum Aktywności Społecznej „Pryzmat” w Suwałkach. Dwudniowa akcja porządkowania rozpoczęła się 10 czerwca od oczyszczenia terenu na trasie Nowa Pawłówka- Śmieciuchówka. Uczniowie zebrali aż 11 worków przeróżnych odpadów i śmieci. „Prym wiodły” puszki, butelki, opakowania foliowe, a nawet pieluszki. Następnego dnia dzieci wysprzątały teren na trasie Stara Pawłówka- Malesowizna. Zebrano 8 worków śmieci.

Akcja służy zachęcaniu do ograniczania produkcji odpadów w życiu codziennym i właściwego obchodzenia się z nimi. Organizatorzy podkreślają, że każdy z nas ma wpływ na otaczającą przyrodę, dlatego zachęcają do czynnego zaangażowania się w tę wspaniałą akcję.

Warto zaznaczyć, iż nie była to pierwsza przygoda z wolontariatem, w której brali udział nasi wolontariusze. Uczennice klasy VIII Patrycja Godlewska i Amelia Przekop pojechały do Sejn, aby wspomóc Pensjonat dla zwierząt Cyganowo. Dziewczynki odbyły spacery z czteronożnymi podopiecznymi schroniska, dowiedziały się jak funkcjonuje pensjonat, jak wygląda współpraca z samorządem lokalnym, jaką rolę pełnią służby w przypadku zgłoszenia przestępstwa znęcenia się nad zwierzętami, jakie są przyczyny bezdomności, poznały metody pomocy indywidualnej, kwestie związane z adopcją zwierząt.

Nie była to pierwsza akcja wolontaryjna z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Pawłówce i zapewne nie ostatnia!

• Dzień Dziecka

• Nareszcie wszyscy razem! Nie on-line, nie hybrydowo, ale na żywo i w szkole. Pogoda dopisała i wszyscy  świetnie się bawili. Cały dzień poświęcony był grom, zabawom, rajdom rowerowym i wyjazdom.

W naszej szkole każda klasa ze swoim nauczycielem w indywidualny sposób obchodziła ten wyjątkowy dzień.

Odbyły się:

Rajdy rowerowe klasy- VII i VIII