• „Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”

• Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

pragniemy przesłać najserdeczniejsze życzenia.

Niech spłynie na Was Pokój Betlejemskiej Nocy,

anielskie „Gloria…” niechaj zabrzmi i ukołysze kolędą,

a Boże Dziecię pobłogosławi

wszelakim dobrym zamierzeniom i działaniom.

W ten cudowny czas miejcie Państwo

poczucie wszechogarniającej MIŁOŚCI

Boga do człowieka, i niechaj ta Miłość

pozostanie z nami wszystkimi na wszystkie dni nadchodzącego Nowego 2022 Roku!!!

Życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pawłówce

• Mikołajki

• 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który witał się bardzo serdecznie ze wszystkimi uczniami. Radosne ho,ho,ho! rozlegało się po szkolnym korytarzu.

Tradycyjnie jak co roku, wszystkie dzieci z utęsknieniem i niecierpliwością czekają na niezwykłego gościa. Mowa jest tu oczywiście o Świętym Mikołaju, który tego dnia znalazł czas i przybył w zaprzęgu reniferów do naszej szkoły. Widok tego wyjątkowego gościa wzbudził powszechną radość na twarzach przedszkolaków oraz uczniów z klas I-III.

Podczas spotkania z dziećmi Święty Mikołaj wysłuchał piosenek, wierszyków i rymowanek. Za te wspaniałe występy dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami. Radości małych uczniów ze spotkania z dobrodusznym gościem nie sposób opisać.

Do zobaczenia za rok -  Święty Mikołaju!!!

• Andrzejki

• Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia swojej przyszłości. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed Adwentem.

30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie na głównym holu szkolnym zorganizowali wspólne gry, zabawy i wróżby.

Uczniowie ze wszystkich klas mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Dzięki wróżbom dowiedzieli się, kim będą w przyszłości! Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć. Całą imprezę uświetniła nam skoczna muzyka, przy której wszyscy doskonale się bawili.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Oblicza Niepodległej”- pod takim hasłem, obchodziliśmy w tym roku kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku,  ze względu na epidemię, społeczność naszej szkoły nie mogła spotkać się na wspólnym apelu, by uczcić 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie znaczy to jednak, że nasi uczniowie zapomnieli…

Ważnym momentem tego dnia było odśpiewanie hymnu narodowego z okazji Święta Niepodległości.

Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Razem, we środę o symbolicznej godzinie 11:11, zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” i w ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Ślubowanie klasy pierwszej

•  23 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

Ważnym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Anna Kopko magicznym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Pawłówce. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynię Panią Jolantę Jachimowicz.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.