• Zdalne nauczanie dla uczniów klas 0 - III oraz zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

• Aktuallizacja; 30.03.2021 r.

Klasa III. Materiał nauczania od 09 IX 2020r do 13 IX 2020r.

Poniedziałek: 09 IX

Temat dnia: Święto Niepodległości.

Edukacja polonistyczna

Podręcznik s. 6. Przeczytać artykuł  prasowy z 11 listopada 1918 r. Ustnie odpowiedzieć na pytania do artykułu pod tekstem oraz z ćwiczenia 1 s. 4.

Zadanie 2 i 3 ze strony 4 wykonać w zeszycie zgodnie z poleceniami.

Podręcznik s. 7. Przeczytać tekst ,, Mazurek Dąbrowskiego”- hymn Polski.

Ustnie odpowiedzieć na pytania pod tekstem.

Ćwiczenia s. 5. Wykonać zadania 4 i 5.

Edukacja techniczna

Temat: Godło Polski- wyklejanka z bibuły.

Narysuj i wyklej kontury orła białego, białymi i żółtymi kulkami z bibuły, a tarczę kulkami czerwonymi. Format pracy A- 4.

Wychowanie fizyczne

Temat: Gry i zabawy na podwórku lub w ogrodzie.

Wtorek: 10 IX

Temat dnia: W prastarym grodzie.

Edukacja polonistyczna i społeczna

Podręcznik s. 8 i 9.Przeczytać tekst,, Wycieczka do Biskupina”. Odpowiedzieć na pytanie 1 i 2. W miarę możliwości wykonać polecenia- 3, 4 i 5.

Ćwiczenia s. 6. Zadanie 1 i 2 wykonać zgodnie z poleceniami w zeszycie, 3 ustnie. Pięknie nauczyć się czytać opowiadani ,,Wycieczka do Biskupina”.

Edukacja matematyczna

Temat: Dodawanie liczb dwucyfrowych w zakresie 100, różnymi sposobami- rozwiązywanie zadań tekstowych.

Podręcznik s. 36. Analizujemy i przypominamy różne sposoby dodawania liczb dwucyfrowych z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Zadanie 2 wykonujemy w zeszycie.

Ćwiczenia s. 53. Wykonać zadania 1-4.

W- f.

Temat: Zabawy z piłką na podwórku.

Środa 11 IX – dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

Czwartek 12 IX

Temat dnia: Najstarsze miasta Polski.

Edukacja polonistyczna

Podręcznik s.10-11. Przeczytać głośno informacje o najstarszych polskich miastach – tekst,, Stare miasta”. Wykonać 1 i 2 polecenie.

Ćwiczenia s. 7 i 8. Wykonać zadania 1-3, zadanie 4 wykonać w zeszycie.

Edukacja matematyczna

Temat: Dodawanie w zakresie 100- rozwiązywanie zadań, obliczenia pieniężne.

Ćwiczenia s. 54-55. Wykonać zadania 1, 2, 4, 5 i 6. Dla chętnych 3 i 7.

W-f.

Temat: Zabawy bieżne z elementami podskoków i skoków.

Edukacja muzyczna

Temat: Słuchanie pieśni patriotycznej- ,,Piechota”. Zwrócenie uwagi na marszowy charakter utworu.

Piątek 13 IX

Temat dnia: Zamki w Polsce.

Edukacja polonistyczna

Podręcznik s. 14-15. Głośno przeczytać teksty informacyjne o wybranych zamkach wybudowanych na terenie Polski.

Ustnie odpowiedzieć na pytania pod tekstem.

Ćwiczenia s. 10. Wykonać zadanie 1. Utrwalamy pisownię wyrazów z ,,rz” wymiennym. Ćwiczenie s. 11. Wykonać zadanie 2, 3 i 4.

Edukacja przyrodnicza

Temat: Rezerwaty i pomniki przyrody w Polsce.

Podręcznik s. 12 i 13. Zapoznać się z informacjami ,,Rezerwaty i pomniki przyrody”

Ćwiczenia s. 9. Wykonać zadanie 5 i 6. Dla chętnych zadanie 7.

Edukacja matematyczna

Temat: Odejmowanie w zakresie 100- sprawdzanie odejmowania za pomocą dodawania.

Podręcznik s. 37. Ustnie przeanalizować zadanie 1. Zadanie 3 wykonać w zeszycie.

Ćwiczenie s. 56. Wykonać zadania 1- 4.

Materiały dla Maluchów z "Zerówki".

30.03.2021 r. - JEZYK_ANGIELSKI_-_zerowka_29.03.2021_i_7.04.2021_(2_lekcje).docx,Spring-Color-by-Numbers.pdf,JEZYK_ANGIELSKI_ODDZIALY_PRZEDSZKOLNE_3_4__5-_LATKI_20-24.04.2020.docx

• KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

• Zgodnie z decyzją MEN, informuję, że od poniedziałku 9 listopada 2020 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas 1-3 w szkołach podstawowych. Przedłużone zostaje też zawieszenie zajęć stacjonarnych w klasach 4-8 do 29 listopada 2020 r.

Nauka zdalna w klasach 4-8 będzie realizowana zgodnie z planami, które uczniowie otrzymali od wychowawców. Wychowawcy i nauczyciele uczący w klasach 1-3 poinformują rodziców o planowanych zajęciach i formach ich realizacji. Zajęcia z projektu ,,Nowe kompetencje w Pawłówce Nowej'' odbywają się również zdalnie w godzinach ustalonych z nauczycielem prowadzącym zajęcia. Oddziały przedszkolne funkcjonują stacjonarnie. Kształcenie na odległość odbywa się z wykorzystaniem platformy TEAMS , komunikatorów społecznych i innych form komunikacji na odległość. Materiały i informacje będą też zamieszczane na stronie szkoły w zakładce ,, Nauka zdalna''. Lektury szkolne można wypożyczyć po wcześniejszym zamówieniu drogą mailową-sppawlowka@o2.pl- w poniedziałki w godzinach 11:10- 13:10. Przy odbiorze zamówionych książek  należy zachować obowiązujące obostrzenia sanitarne.

Rodziców proszę o zapewnienie w miarę możliwości  warunków do zdalnej nauki oraz usprawiedliwianie  nieobecności dzieci w ciągu 7 dni u wychowawcy. Wszystkie problemy, również te związane z kształceniem na odległość, należy zgłaszać wychowawcom klas.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i uczniowie życzę wszystkim zdrowia, wytrwałości i odwagi w zmaganiu się z wyjątkowymi wyzwaniami, z którymi wszyscy musimy się zmierzyć.

Dyrektor SP w Pawłówce- Anna Kopko