• Witamy Wiosnę!

• W poniedziałek 21 marca 2022 r. naszą szkołę opanowały kolorowe fryzury i stroje. Każda klasa przygotowała wiosenne przysmaki na konkurs kulinarny. Na sali gimnastycznej uczniowie z klasy VI, VII i VIII przywitali wiosnę wspaniale prezentując "Belgijkę"- skoczny taniec, który bardzo podobał się zgromadzonej publiczności.

Wielu przedstawicieli klas wzięło udział w konkursach sportowych, wykazując się sprawnością fizyczną. Odbyły się rozgrywki sportowe na boisku: mecz piłki nożnej i szkolne biegi przełajowe. Uczniowie wszystkich klas zostali nagrodzeni słodyczami za aktywny udział we wszystkich konkursach.  Na koniec uczniowie spotkali się przy ognisku, aby upiec kiełbaskę i wspólnie spędzić czas na zabawie i rozmowie.

• Bo dobro wraca...Podsumowanie kiermaszów charytatywnych dla małego Igorka

• Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom Szkoły Podstawowej w Pawłówce. Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom naszej szkoły za wsparcie akcji charytatywnej na rzecz chorego Igorka z Jeleniewa. Kwota, jaką udało nam się dzięki Państwu i dzieciom pozyskać podczas kiermaszu słodkości i kiermaszu zabawek, wyniosła aż 1510zł!!! Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Siepomaga, pod której opieką znajduje się mały Igorek.

Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności.

• Prośba o wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

• Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele, Sąsiedzi!

Szkoła Podstawowa w Pawłówce w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę nięzbędnych rzeczy w ramach pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Po zasięgnięciu informacji z punktu zbiórki w Suwałkach, który znajduje się w hali widowiskowej "Suwałki- Arena" przy ulicy Zarzecze 26, bardzo prosimy o podarowanie osobom potrzebującym: środków czystości (żele pod prysznic, mydła, szampony do włosów), środków higieny osobistej, papieru toaletowego, ręczników papierowych, środków opatrunkowych, tabletek przeciwbólowych dla dorosłych: Paracetamol, Apap, Ibuprofen, Aspiryna, słodyczy dla dzieci, żywności długoterminowej, ewentualnie nowej odzieży dla dzieci z metkami.

Prosimy o dostarczanie artykułów do szkoły. Karton będzie wystawiony tuż przy głównym wejściu do budynku. Za wszystkie podarowane rzeczy serdecznie dziękujemy!

• Dzień Kobiet

• Co roku, 8 marca męska część przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego nie tylko pamięta o wszystkich kobietach pracujących w Szkole Podstawowej w Pawłówce, ale również osładza ten wyjątkowy dzień naszym kochanym PANIOM i obsypuje je kwiatami. W tym roku nasi "mali" samorządowcy stanęli na wysokości zadania. Oprócz małych upominków przygotowali piękną część część artystyczną, do której przygotowywali się pod czujnym okiem Pani Marzeny Niedźwiedzkiej. Dziękujemy!

• Słodka akcja charytatywna dla chorego Igorka

• Super słodką, kolorową inicjatywą oraz wielkim sercem wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pawłówce. Tym razem uczniowie z klasy VII i VIII wraz z rodzicami i swoimi wychowawczyniami przygotowali i sprzedawali smaczne galaretki, ciasta, babeczki, desery. Chętnych na łakocie było bardzo wielu. Dochód ze sprzedaży tych słodkich wspaniałości zostanie przekazany rodzicom dzielnego Igorka.

• Dawid laureatem wojewódzkiego konkursu literackiego

• Miło nam oznajmić, iż Dawid Lewington, uczeń klasy IV został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Wiersze z szuflady" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Wsród 152 wierszy nadesłanych na konkurs, ze szkół podstawowych z całego województwa podlaskiego wiersz Dawida pt. "Zima" wywarł duże wrażenie na komisji konkursowej. Serdecznie gratulujemy Dawidowi i życzymy kojejnych  sukcesów!

• Kiermasz dla Igorka

• W środę 9 marca 2022 r. w naszej szkole odbędzie się słodki kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie dla chorego Igorka, pilnie potrzebującego specjalistycznego leczenia. Kiermasz przygotują uczniowie z klasy VII i VIII wraz z rodzicami. Informujemy, iż chętni uczniowie mogą także przynieść na kiermasz zabawki, a dochód z ich sprzedaży również zasili naszą pomoc financową dla Igorka. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kiermaszu.