• Bezpieczny powrót do szkoły!

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia  2022 uczniowie klas I- VIII wracają do nauki stacjonarnej. Zajęcia w szkole będą odbywały się w reżimie sanitarnym, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID- 19. Aby nauka w trybie stacjonarnym trwała jak najdłużej uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice powinni przestrzegać aktualnych przepisów dotyczących ograniczeń  oraz procedur bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Przypominam,  że:

1. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz, gdy nie został na niego nałożony obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.

2. Uczniowie, pracownicy i rodzice mają obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu. Rodzice powinni zaopatrzyć dzieci w maseczki. Należy unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust.

3.Uczniowie powinni regularnie myć ręce wodą i mydłem - niezwłocznie po przyjściu do szkoły, po skorzystaniu z toalety, przed posiłkiem, po powrocie ze świeżego powietrza. Wszystkich wchodzących do budynku szkoły obowiązuje dezynfekowanie rąk.

4. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i odbierani przez rodziców i opiekunów bez objawów chorobowych. Przyprowadzający i odbierający dziecko powinni zachować następujące zasady:

-jeden opiekun z dzieckiem/ dziećmi

- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/ dziećmi min. 1,5 m.

- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5m.

5. Na terenie szkoły należy w miarę możliwości zachowywać dystans społeczny.

6. Uczniowie nie zabierają do szkoły niepotrzebnych przedmiotów, zabawek, przyborów, itp.

7. Przyniesiony z domu posiłek należy spożyć w sali lekcyjnej. Nie należy dzielić się jedzeniem i piciem z innymi uczniami.

8. Pomieszczenia szkolne są systematycznie wietrzone i dezynfekowane.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pawłówce Anna Kopko