• Pomoc uchodźcom z Ukrainy

• Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele, Sąsiedzi i Uczniowie!

Szkoła Podstawowa w Pawłówce postanowiła dołączyć do organizowanych na terenie Suwałk akcji pomocy ofiarom wojny – uchodźcom z Ukrainy. Potrzebne będą: środki czystości (szampony, mydła, płyny do dezynfekcji, pasty do zębów, ręczniki papierowe itp.) oraz żywność z dłuższym terminem przydatności (konserwy, ryż, makarony, zupki instant, dżemy, gotowe dania w słoikach typu fasolka po bretońsku, kaszki dla małych dzieci, mleko w proszku, pieluchy, chusteczki nawilżające, kredki, plastelina, kolorowanki, zabawki itp.). Potrzebne są także: kabanosy, musy lub jogurty wyciskane, rogaliki pakowane, chrupki kukurydziane.

Chętnych prosimy o przynoszenie ww. produktów do szkoły i umieszczenie ich w postawionym w holu (przy wejściu do budynku) pudle z napisem ,,Pomoc uchodźcom z Ukrainy”.

Akcja potrwa przez cały najbliższy tydzień – od 2 do 9 marca 2022 r.

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

• Zapaszamy do zapozrnania się z informacjami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2022/2023

1. Rodzice dzieci już uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Pawłówce nie muszą brać udziału w postepowaniu rekrutacyjnym. Wystarczy, że do 28 lutego 2022r. złożą w sekretariacie szkoły lub u wychowawczyni oddziału 3-4- latków wniosek o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w naszej szkole na kolejny rok szkolny ( załącznik nr 1).

2. Rodzice dzieci, które nie uczęszczały do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Pawłówce biorą udział w rekrutacji i będą mieli możliwość zapisania dziecka do oddziałów przedszkolnych. Rekrutacja odbywa się zgodnie z harmonogramem czynności w postepowaniu rekrutacyjnym oraz postepowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Przerośl określonym w Zarządzeniu nr 9/2022 Wójta Gminy Przerośl ( załącznik nr 2).

3. W związku z powyższym należy złożyć do sekretariatu szkoły lub do wychowawczyni oddziału 3-4- latków wniosek o przyjęcie dziecka do oddziałów przedszkolnych do 15 marca 2022r. ( wzór wniosku w załączniku nr 3).

4. Po ogłoszeniu listy dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych rodzice w terminie od 24 marca do 30 marca 2022r. potwierdzają wolę przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w postaci pisemnego oświadczenia( wzór oświadczenia do pobrania w sekretariacie szkoły).

5. Rodzice, którzy nie zdążą złożyć wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego do 15 marca 2022r. mogą brać udział w postepowaniu uzupełniającym i złożyć wniosek o przyjęcie dziecka w terminie 17. 05- 23. 05. 2022r.

6. Rodzice, którzy ubiegają się o przyjecie dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Pawłówce składają wniosek do 15 marca w sekretariacie szkoły lub do wychowawczyni oddziału 3-4 latków.

Ważne! Rodzice dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej w Pawłówce składają wniosek według wzoru w załączniku nr 3. Natomiast rodzice dzieci spoza obwodu naszej szkoły składają wniosek według wzoru nr 4.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pawłówce

Wniosek_dziecka_do_przedszkola_2022-2023(1).docx

Wniosek_dziecka_do_SP_2022-2023.docx

Wniosek_dziecka_do_SP_spoza_obwodu_2022-2023.docxDeklaracja_kontynuacji_wychowania_przedszkolnego_w_Pawlowce_2022_-2023.docx​​​​​​​

• Organizacja pracy szkoły w dniach 07- 25 II 2022r.

• Zgodnie z rozporządzeniem MEiN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 ( Dz. U. z 2022r. poz.186 ) uczniowie klas V- VIII przechodzą na nauczanie zdalne w dniach od 07 do 25 lutego 2022r.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- IV uczą się stacjonarnie w szkole.

Zajęcia prowadzone są zgodnie z nowym, przekazanym przez wychowawców planem obowiązującym od 7 lutego.

W szkole nadal obowiązują procedury bezpieczeństwa i obostrzenia epidemiologiczne - zgodnie z procedurą wprowadzona od 1 września 2021r. ( Załącznik nr 1).

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pawłówce